Fundamenty, zaprawy specjalne

Uszczelnianie piwnic, szybów windowych od wewnątrz, usuwanie wilgoci oraz zawilgoceń i grzybów, hydroizolacja fundamentów
Piwnica i dach, to dwa elementy składowe budynku, które w najwyższym stopniu są narażone na nadmierny kontakt z wodą. Aby zapewnić stabilność konstrukcji domu i nie zmagać się z przykrymi skutkami nadmiernej wilgoci we wnętrzach, należy zadbać o właściwą hydroizolację piwnicy.
Dobrze zaizolowana piwnica, zapewnia ochronę ścian i fundamentów, przed szkodliwym działaniem wilgoci. Jej wykonanie, ma więc większe znaczenie, niż pozbycie się wody, zalegającej na piwnicznej podłodze i sączącej się przez ściany.

Osuszenie powierzchni i zabezpieczenie jej przed wilgocią powinno być kompleksowe, a więc warto postarać się o wykonanie hydroizolacji poziomej i pionowej.

Istnieją różnorodne systemy pozbywania się wilgoci. Jedne z nich opierają się na hydroizolacji zewnętrznej, wymagają odkopania fundamentów, osuszenia ich oraz zabezpieczenia specjalnymi warstwami izolacyjnymi. Z drugiej strony, mamy możliwość skorzystania z izolacji wewnętrznych, które wykonuje się bez konieczności prac ziemnych.

Takie rozwiązania umożliwia nam hydroizolacja za pomocą specjalnego mineralnego systemu NQ Remider DRY, która może być wykonywana nawet w przypadku występowania przecieków. Może również być stosowana przeciw wodzie pod ciśnieniem. Również hydroizolację pod posadzką, na płycie fundamentowej można wykonać z materiałów na bazie mineralnej NQ Remider DRY.

Dużą zaletą mineralnych materiałów hydroizolacyjnych jest ich bardzo dobra przyczepność do betonu. Trwałość mineralnych materiałów równa jest trwałości samego budynku.

Zachowanie ciągłości zabezpieczeń przy ich wykonywaniu, jak i przy ich odtwarzaniu jest warunkiem, z którym nie można dyskutować. Bez dowiązania do siebie wszystkich elementów hydroizolacji nie będzie żadnych pozytywnych efektów. Dlatego nigdy nie wolno odtwarzać zabezpieczenia fragmentami (tam gdzie widać skutki wilgoci), a dla całego budynku lub przynajmniej pomieszczenia.

Oferowane przez NQ Remider Group Polska produkty mają za zadanie osuszenie powierzchni i zabezpieczenie jej przed wilgocią jak i powstrzymanie podciągania kapilarnego wody poprzez kapilary istniejące w ceramice. Spolaryzowane cząsteczki wody mają zdolność wspinania się wewnątrz naczyń włosowatych na bardzo wysokie poziomy, czego dowodem jest życie wysokich drzew, które są zasilanie dzięki tej samej zasadzie.

Kiedy zdecydować się na hydroizolację piwnicy?

Zawsze ? gdy nadmiar wilgoci w niej zgromadzonej, budzi nasz niepokój.

[Best_Wordpress_Gallery id=”3″ gal_title=”Fundamenty”]