Płynne powłoki, hydroizolacja

Poliuretanowe, polimerowe lub bitumiczne płynne powłoki do hydroizolacji tworzą szczelną, bezszwową, elastyczną powłokę nie przepuszczającą wody. Są łatwe i wygodne w użyciu, dzięki czemu chętnie stosuje się je do zabezpieczania, dachów, dachów płaskich, tarasów, fundamentów i innych części budynku narażonych na zalanie lub zawilgocenie. Niezaprzeczalne zalety tej technologii to długa żywotność, niezawodność i odporność chemiczna powstałych powłok, przy ich atrakcyjnej cenie.

Płynna powłoka hydroizolacyjna NQ Remider- Imperlatex PU umożliwia dokładne dotarcie do wszystkich zakamarków i uszczelnienie najtrudniejszych miejsc. Pozwala również na łatwe zabezpieczenie szczelin dylatacyjnych oraz połączeń papy z betonem, metalem, styropianem czy PCV.

Gotową masę NQ Remider- Imperlatex PU stosuje się najczęściej do wykonywania hydroizolacji dachów, tarasów i balkonów, ale również przy zabezpieczaniu fundamentów i ścian piwnicznych. Wiele produktów NQ Remider, z grupy płynnych powłok przeznaczonych jest również do wykonywania izolacji w łazienkach i innych pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności a także do uszczelniania i renowacji bitumicznych lub blaszanych pokryć dachowych.

Balkon z żelbetu

W większości domów murowanych balkon wykonywany jest w postaci zbrojonej betonowej płyty. Zazwyczaj jest ona trwale połączona z wieńcem kondygnacji lub nadprożem. W takim przypadku płyta jest od razu gotowym podłożem pod posadzkę.

Rys. W domach murowanych balkon tworzy zazwyczaj żelbetowa płyta wspornikowa.

Żelbetowa płyta balkonu musi być dobrze chroniona warstwą hydroizolacji. W przeciwnym razie przenikająca w głąb płyty wilgoć może spowodować zagrzybienie ścian wewnątrz budynku jak i korozję zbrojenia. To zaś mogłoby doprowadzić nawet do zarwania się całej konstrukcji.
Do niedawna taką izolację wykonywano najczęściej z papy i folii, jednak przez ich niestaranne ułożenie łatwo można było zniweczyć cały wysiłek. Obecnie stosowane są, znacznie bardziej ?bezpieczne?, nowoczesne materiały hydroizolacyjne: płynne ?folie? poliuretanowe, powłoki polimerowe oraz masy uszczelniające.
Ze względu na plastyczność i zdolność do wnikania we wszelkie zakamarki, tworzą one szczelną powłokę i tym samym skutecznie zabezpieczają konstrukcję balkonu.

DLACZEGO PŁYNNE POWŁOKI HYDROIZOLACYJNE STOSUJE SIĘ RÓWNIEŻ DO STARYCH POKRYĆ DACHOWYCH?

  • To nowoczesny sposób renowacji i uszczelniania istniejących pokryć dachowych.

  • Są łatwe w stosowaniu, nie wymagają zrywania i utylizacji istniejących pokryć dachowych.

  • Mogą być nakładane pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową.

  • Po wyschnięciu tworzą jednolitą, trwale elastyczną, odporną na działanie wilgoci powłokę ochronną.

  • To idealna ochrona dachów o skomplikowanym kształcie.

    [Best_Wordpress_Gallery id=”2″ gal_title=”Dachy, balkony, tarasy”]